املاک قولنامه ای شهرک امیریه باید تعیین تکلیف شوند

شهریار- شهردار شهریار گفت: قولنامه ای بودن املاک شهرک امیریه مشکلاتی را در زمینه صدور پروانه، ساخت وسازهای غیر مجاز و سایر مشکلات به همراه داشته است.

بهروز کاویانی در حاشیه بازدید از شهرک «امیریه» که با حضور اعضای شورای اسلامی شهر شهریار انجام شد، در گفت و گو با خبرنگار مهر اظهار داشت: متأسفانه شهرک امیریه نیاز به کار و توجه ویژه ای دارد که بحث تعیین تکلیف شدن املاک و اراضی قولنامه ای، رسیدگی به وضعیت نامناسب حوضچه فاضلاب شهری و رفع گره ترافیکی مرکز شهر از اولویت برنامه‌های شهرداری شهریار در این منطقه خواهد بود.

وی در رابطه با حوضچه فاضلاب شهرک امیریه گفت: در بارندگی‌های اخیر شاهد بحران در منطقه‌ای که حوضچه فاضلاب شهری اجرا شده است بودیم و اگر این موضوع پیگیری و توجه نشود شاهد بحران در این زمینه خواهیم بود که در این راستا با هماهنگی اعضای محترم شورای اسلامی تصمیمات و طرح‌هایی را برای اجرا در دستور کار قرار خواهیم داد.

کاویانی رفع گره ترافیکی مرکز شهرک امیریه را نیز یکی دیگر از مطالبات به حق و خواسته شهروندان عنوان کرد و افزود: یکی از مطالبات به حق شهروندان فهیم شهرک امیریه رفع گره ترافیکی است که در ساعات پیک تردد در خیابان اصلی شهر اتفاق می‌افتد و امیدواریم که با تملک املاک باقیمانده کوچه شهید پاکنژاد و اجرای طرحی که در این محل در دستور کار می‌باشد در آینده‌ای نزدیک شاهد بازگشایی و تسهیل تردد در این محل باشیم.

شهردار شهریار در پایان اظهار داشت: ارائه خدمت به شهروندان وظیفه ذاتی شهرداری می‌باشد و امید است که نتایج تعامل و هماهنگی بین اعضای محترم شورای اسلامی شهر شهردای ختم به خدمات هر چه بهتر و بیشتر به شهروندان باشد.

  • نویسنده: اتاق تحلیل املاک آفتاب
  • تاریخ: 1399/04/12
  • زمان: 13:35

مطالب مرتبط اخبار بازار مسکن

صف سنگین فروش مسکن در بازار

1399/09/03 - 12:36

تحقیقات میدانی نشان می‌دهد در روزهای اخیر در برخی بنگاه‌های مسکن فعال در بعضی از مناطق و محلات شهر تهران حجم فایل‌های فروش مسکن تا ۴ برابر نیز افزایش یافته است.

ادامه مطلب...

بانک‌ها از عوامل افزایش قیمت مسکن هستند

1399/09/02 - 10:15

وزیر راه و شهرسازی با بیان این‌که بانک‌ها یکی از عوامل افزایش قیمت مسکن هستند، گفت: دولت مردم را به حال خود رها نکرده است. محمد اسلامی در پاسخ به این پرسش که آیا طرح ملی مسکن می‌تواند مشکل مشکل ایران و مستاجران را حل کند.

ادامه مطلب...

بانک‌ها باید ۸۰ درصد بهای مسکن را وام بدهند

1399/08/25 - 12:42

رییس اتحادیه مشاوران املاک گفت: بازار مسکن بیش از این افزایش قیمت را  تجربه نخواهد کرد و تا زمانی که کشور به این پیشرفت نرسد که حدود ۸۰ درصد  از بهای کارشناسی مسکن باید توسط بانک‌ها یا نهاد‌های تامین کننده مالی  تامین شود...

ادامه مطلب...

ایرانی‌ها مشتریان اول خانه‌های ترکیه

1399/08/06 - 12:56

به گفته مرکز آمار ترکیه، طی این مدت اتباع ایرانی با خرید ۹۰۸ واحد خانه بزرگ‌ترین گروه خریدار خارجی مسکن ترکیه بوده‌اند و عراقی‌ها، روس‌ها، آذربایجانی‌ها و افغان‌ها در رده‌های بعدی قرار گرفته اند.

ادامه مطلب...

٧٠٠ هزار مستاجر وام اجاره دریافت می‌کنند

1399/08/06 - 12:54

معاون مسکن و ساختمان وزارت راه و شهرسازی از ثبت‌نام ۱۹۵ هزار متقاضی جدید وام اجاره بعد از مصوبه تمدید خبر داد و گفت: دولت تا پایان دی ماه به ٧٠٠ هزار متقاضی وام ودیعه اجاره می‌دهد.

ادامه مطلب...

نرخ وام خرید مسکن تغییر می‌کند؟

1399/08/06 - 12:52

وزیر راه و شهرسازی گفت: افزایش سقف تسهیلات خرید مسکن باید در شورای پول و  اعتبار مطرح و تصویب شود و در وزارت راه و شهرسازی تمهیداتی را در دست  اقدام داریم تا جایگزین افزایش سقف وام مسکن...

ادامه مطلب...