مراقبت و نگهداری از باغ و باغچه در زمستان

شرایط آب و هوایی در فصل های مختلف ایجاب می کند که برای مراقبت و نگه داری از گیاهان ، درختان ، چمن و گل ها عملیات به خصوصی با توجه به دمای و برودت هوا ، جهت بهبود رشد و کاشت ونگهداری انجام دهیم. برخی از این کار ها و اقدامات برای نگهداری باغچه، ساده و در عین حال بسیار مهم می باشد. در ادامه چند نکته کلیدی در این باره ذکر خواهیم کرد.

هرس و کاشت نهال در زمستان

از عملیات مربوط به فصل زمستان میتوان به  هرس و کاشت نهال در باغ و باغچه و  باغ ویلا اشاره کرد چرا که با توجه به این فصل سرد گیاهان به خواب زمستانی رفته و از کاهش رشد برخوردارند. هرس درختان در فصل زمستان بیشتر به منظور رفع مشکلات اعم از برخورد درختان به سیم های برق و فرم دهی به درختان و قطع شاخه های خشک صورت می گیرد . از دیگر مزایای هرس زمستانه ، کاهش ارتفاع ساقه نسبت به ریشه است که باعث میشود جوانه ها در فصل بهار خودنمایی کنند و شاخه های جدید رشد کنند .

محافظت از گیاهان در زمستان

1 ـ برف روبی از درختان

پس از پایان بارش برف با امکاناتی چون وسایل مکانیکی یا چوب های بلند اقدام به برف روبی از درختان و درختچه ها میکنیم تا از احتمال شکستی و آسیب دیدن شاخه ها جلوگیری کنیم . با تراکم برف بر درختانی چون کاج ، اقاقیای چتری ، نارون چتری و ... شاخه ها تجمل سنگینی را ندارند و آسیب می بینند .

2 ـ نگهداری از چمن در فصل زمستان

هوای سرد و یخبندان معمولا موجب انبساط خاک می شود و ترک هایی را ایجاد میکند که برای از بین بردن این مسئله از غلطک استفاده میکنند و عملیات بیل زنی در این فصل در رشد چمن بسیار مؤثر است . آخرین نکته در این خصوص پخش کود حیوانی بر سطح چمن است .

کاشت و جابجایی درخت ودرختچه

بهترین فصل برای کاشت و جابجایی درختان و درختچه زمستان است چراکه درختان در این فصل به خواب زمستانی رفته و همچنین در این فصل زمین از رطوبت و نرمی بیشتری برخوردار است.

  • نویسنده: اتاق تحلیل املاک آفتاب
  • تاریخ: 1399/09/03
  • زمان: 13:24

مطالب مرتبط مقالات آموزشی

اصطلاحات ثبتی که باید بدانیم (بخش دوم)

1399/11/22 - 19:01

 ازهدف های اساسی قانون ثبت اسناد و املاك ، حفظ مالكیت مالكان و صاحبان حق نسبت به آنهااست. تا مانع از تعدی دیگران شده  ومالكیت افراد ازامنیت بهره مند باشد. دراین نوشتاربرخی اصطلاحات در ...

ادامه مطلب...

ملک های اوقافی

1399/10/24 - 13:04

واژه وقف به معنای ایستادن،توقف ،حبس داد و ستد یک ملک برای بهره مندی ازمنافع آن توسط شخصی دیگر است.چیزی می تواند وقف داده شود که با استفاده ازآن مانند ملک و ساختمان ازبین نرود.

ادامه مطلب...

اصطلاحات ثبتی که باید بدانیم

1399/10/07 - 12:49

از هدف های اساسی قانون ثبت اسناد و املاك ، حفظ مالكیت مالكان و صاحبان حق نسبت به آنها است، تا مانع از تعدی و سوء استفاده دیگران شده و مالكیت افراد از امنیت بهره مند باشد.

ادامه مطلب...

درباره مبایعه نامه بیشتر بدانید

1399/09/24 - 11:43

مبایعه نامه به قراردادی گفته می‌شود که طی آن مالی به فرد دیگری فروخته می‌شود. در عرف، به قرارداد مکتوبی که بین طرفین، یعنی فروشنده و خریدار یا در اصطلاح حقوقی بایع و مشتری، تنظیم می شود.

ادامه مطلب...

تعریف اموال منقول و غیرمنقول

1399/09/20 - 11:35

اموال در علم حقوق به دو دسته کلی تقسیم می­شوند: اموال منقول و اموال غیرمنقول. منقول از نظر لغوی؛ به معنای قابل حمل، دارایی منقول، انتقال­یافته، برداشته­ شده، به کار رفته است.اموال غیرمنقول در لغت به معنای غیرقابل حمل است.

ادامه مطلب...

سم پاشی باغ و باغچه

1399/09/09 - 12:24

تامین سلامت گیاهان در باغ و باغچه ، یکی از مهم ترین دغدغه های صاحبان باغ و باغ ویلاست. از روش های کاشت و آبیاری گرفته تا میزان نور هر نوع گیاه و... همه و همه برای حفظ سلامت گیاهان لازم و ضروری هستند.

ادامه مطلب...